KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Filmaffisch 5635120

nr 563 5120

Filmaffisch

”Den röda signalen” med Eric von Stroheim, Svea Film Stockholm, 1950-tal. Färglitografi tryckt hos Borås Kliché & Litografiska AB, signerad ”Bjorne” (Walter Bjorne (född 1908)), 100 x 70 cm

måndag 26 januari 2009
kl 19:01:25